Co to są Top Atrakcje?

Top Atrakcje to ranking najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce na dany rok, organizowany przez popularny portal podróżniczy polskieszlaki.pl. W 2020 roku odbywa się już dziewiąta edycja tego plebiscytu. Po zakończeniu rankingu każdego roku wyłonionych zostaje 5 równorzędnych top atrakcji w Polsce czyli najlepszych atrakcji w pięciu kategoriach, które stają się naszymi hitami i gotowymi pomysłami na letnie wyjazdy Polaków!

Jak to działa?

Ranking Top Atrakcje przeprowadzany jest w dwóch etapach - eliminacjach i głosowaniu finałowym. Głosować może każdy Internauta, nie jest wymagana rejestracja.

Eliminacje

W eliminacjach Top Atrakcji 2020 bierze udział 160 atrakcji wytypowanych przez redakcję portalu, w pięciu kategoriach. Podczas głosowania Internauci wybierają najlepsze atrakcje w każdej kategorii, które przechodzą do drugiego etapu głosowania czyli Finału.

Finał

W głosowaniu finałowym udział bierze już tylko 40 atrakcji, po 8 w każdej kategorii. Po zakończeniu głosowania wyłonionych zostaje 5 najlepszych atrakcji w Polsce, po jednej w poszczególnych kategoriach. Są to Top Atrakcje danego sezonu turystycznego.

Kategorie Top Atrakcji

 • Zamki i pałace - podkategorie: zamki północy, zamki południa, zamki jurajskie, pałace
 • Parki Rozrywki - podkategorie: parki miniatur i dinoparki, parki tematyczne, lunaparki i rekreacja, ogrody zoologiczne
 • Krajobrazy - podkategorie: szczyty, jeziora, osobliwości przyrodnicze, regiony
 • Inne atrakcje - podkategorie: szlaki turystyczne, muzea, skanseny, podziemia
 • Miasta i miejscowości - podkategorie: duże miasta, miejscowości z klimatem, miejscowości górskie, nadbałtyckie kurorty

Top Atrakcje 2020 - terminy

Eliminacje odbywają się w terminie od 15 maja 2020 do 31 maja 2020
Finał - od 01 czerwca 2020 do 21 czerwca 2020

Jak zwiększyć szanse na zdobycie tytułu Top Atrakcji?

Jeśli Twoja Atrakcja lub ulubiona atrakcja bierze udział w rankingu Top Atrakcje, zachęcamy do poinformowania o tym fakcie Internautów na swojej stronie lub w mediach społecznościowych. W ten sposób zwiększycie szanse na wygraną! Zapraszamy do pobrania materiałów promocyjnych i dzielenia się z innymi :)

Co zyskują zwycięskie Atrakcje w rankingu Top Atrakcje?

 • Widoczność przez cały rok w portalu topatrakcje.pl
 • Zdjęcie Atrakcji widoczne przez 2 tygodnie od zakończenia Finału w portalu polskieszlaki.pl - w sekcji "Polecamy" u góry strony głównej
 • Informacja o zdobytym wyróżnieniu na zawsze przy opisie Atrakcji w dziale Atrakcje
 • Obecność w informacji prasowej ogłaszającej wyniki rankingu Top Atrakcje 2020 zamieszczonej na stronie głównej portalu polskieszlaki.pl oraz rozesłanej do prasy i w naszym newsletterze (ponad 24.000 Odbiorców newslettera)
 • Obecność w notce ze zdjęciem Atrakcji o wynikach Top Atrakcji na naszym profilu Facebook (ponad 15.000 Fanów)
 • Zdjęcie Atrakcji na naszym Instagramie (ponad 2.000 Obserwujących)
 • Znaczek "Zwycięzca Top Atrakcje" przesłany na adres mailowy Atrakcji
 • Naklejka "Polskie Szlaki Polecają" przesłana na adres pocztowy Atrakcji

Kim jesteśmy?

Organizatorem plebiscytu jest popularny portal podróżniczy polskieszlaki.pl , który od 2005 roku z maleńkiej strony hobbystycznej stał się jednym z najlepszych i najpełniejszych przewodników po Polsce! Już od 15 lat tworzony jest przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. W sezonie portal notuje nawet 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym portal ma ponad 15.500 polubień, a na Instagramie 2.000 Obserwujących. Oferuje też bardzo prężne i przyjazne Forum oraz tysiące fotorelacji Krajtroterów.